Russian Hebrew


יישור שיניים


יישור שיניים הוא פרק בשיקום פה ולסת שעוסק בתיקון המנשך בעזרת ברקטים ומערכות אחרות. לישור משתמשים במכשירים נשלפים ובלתי נשלפים שמתאימים לילדים ולמבוגרים. אם אתם מודאגים בגלל השיניים הבלתי ישירות שלכם ,  אסת5טית או פונקציונלית  אז הפתרון הזה דווקא בשבילכם. יהיה צורך להיות עם המערכת ליישור השיניים, אך התוצאה תהיה שווה! אתם תוכלו לחייך בחיוך רחב!
טיפול יישור שיניים באמצעות גשר שיניים הוא טיפול שלמעשה שייך לענף האורתודנטיה. ענף זה עוסק כולו בסגר הלסתות ובאמצעים השונים שבאים לתקנו. תחום זה משתמש באמצעים שונים, דוגמת גשר קוביות טבעות, ופלטות, על מנת לאפשר להפעיל לחץ על השיניים, כדי שאלו יזוזו בצורה הנכונה למקומן. הקוביות והטבעות (העשויים, מתכת, חרסינה וחומרים אחרים) מודבקים לשיניים, כאשר קשת מתכת עוברת ביניהם. זהו למעשה גשר שיניים, שמורכב כמעט אצל כל נער ונערה בגיל העשרה. הסיבה שהטיפול נפוץ בגיל זה היא שאז קל יותר להשפיע על מצב השיניים ולגרום לתזוזתם. במקרים מסובכים יותר, יהיה צורך לבצע טיפול אורתודנטי תחילה ולאחר מכן כירורגי.

יישור שיניים

טיפול יישור שיניים נובע מצמיחת שיניים לא מקבילה, אובדן או חבלה בשיניים. כל אלו אחראים לסגירה לא נכונה של הלסתות וליקויים באחת הלסתות או בשתיהן יחד. גשר שיניים בא ליצור סימטריה בין השיניים, כדי ליצור סגירה טובה ולמנוע מחלות פה בעתיד.

טיפול יישור שיניים הוא טיפול ארוך ומורכב שיש לבצע באופן עקבי. הוא מתחיל עם צילומי שיניים ובניית דגם של השיניים והפה, לאחר מכן יוצרים תכנית טיפול מתאימה, על מנת ליישם הפעלת לחץ על הלסתות לפי הצורך. רופאים נוהגים להשתמש בשני סוגי גשרים לשיניים לצורך זה: גשר קבוע או גשר שניתן להסרה. ההחלטה באיזה גשר לבצע את הטיפול תתקבל אחרי בדיקה אורתודנטית.

הגשרים יחוברו לשיניים באמצעות הטבעות שאינן ניתנות להסרה. לעתים יהיה צורך להשתמש בכתר, על מנת להזיז את הלסת העליונה אחורה כדי שזו תתאים ללסת התחתונה. חשוב לומר שהגשר איננו גורם לכאב, הוא גורם לאי נוחות ותחושת לחץ על השיניים לזמן קצר. כמו כן, יש לציין שאין זמן מוגבל או קבוע לשימת הגשר. אצל כל מטופל מדובר בזמן אחר, וזה יכול להיות זמן רציף או קטוע. לרוב הטווח יהיה בין שנה לשלוש. הגיל בו נהוג להתחיל בטיפול איננו מוגדר, והוא נקבע על פי ההליך הביולוגי והפיזי של השיניים. כאשר מדובר במטופל מבוגר, אזי שעצמות הפנים ומבנה הלסת כבר מקובעים ועל כן תיקון הסגר ייעשה על ידי יותר מסוג אחד של טיפול. זאת לעומת טיפול בבני העשרה, אז הטיפול ייעשה רק באמצעות גשר שיניים וטיפול כירורגי במקרים קיצוניים.

על מנת לבצע טיפול יישור שיניים באמצעות גשר חשוב להשלים קודם לכן שורה של טיפולים, כגון סתימות, טיפולי שורש וטיפולי שיניים אחרים. טיפולים שלא יהיה ניתן לבצע בשלב מאוחר יותר. כמו כן, על מנת שהטיפול יצליח יש לשמור על ההיגיינה של הפה באמצעות צחצוח שיניים מוקפד, שכן מזון נוטה להצטבר בין הקוביות השונות.

הלבנת שיניים ביתית

 

 

 

חדשות

עזרה ראשונה 24 שעות


במרפאותינו ניתן לקבל את כל סוגי הטיפולים תוך כדי התחשבות בגיל המטופל וברגישותו. ניתן לקבל עזרה ראשונה בטיפולי שיניים 24 שעות ביממה..

מרפאותינו עובדת במתכון "מרפאת שיניים חרום " 24 שעות ביממה כולל שבת וחגים, במרפאתנו ניתן לקבל טיפולים מכל הסוגים: טיפולי שיניים חירום ילדים, כירורגיה ושתלים ,אורטודנטיה,שיננית שיקום מורכב ועוד.

המשך...
 
השתלות שיניים - הפתרון!

מהו שתל דנטלי ? נראה ומרגיש כשן טבעית שתל דנטלי הינו תחליף מלאכותי לשורש השן החסרה. נראה כבורג עשוי טיטניום, חומר ידידותי. התקנה שתל נועדה למלא מקום של שן חסרה או של מספר שיניים חסרות בפה. השתל מוחדר לתוך עצם הלסת ליצירת בסיס שעליו יורכב השיקום העתידי. לאורך הזמן מתפתחים תאי עצם מסביב לשתל ומחזיקים אותו ללסת, כך שהשתל מתמזג עם העצם שהוחדר אליה. על גבי השתל מרכיבים כתר או תותבת במרפאה  ובמרקם זהים לשן טבעי.

המשך...

כתבות

שיניים תותבות


שיניים תותבות הן שיניים מלאכותיות המחליפות את השיניים שהאדם איבד מסיבה כלשהי. התותבת יכולה להיות חלקית או מלאה. תותבת מלאה מכסה את כל הלסת העליונה או התחתונה. תותבת חלקית מחליפה שן אחת או יותר.
תותבת מלאה
רופא השיניים מכין את התותבת המלאה מראש ומרכיב אותה ברגע שהשיניים מוצאות. כתוצאה, המטופל מרכיב תותבת כבר במהלך תקופת ההחלמה. אם זאת, העצם והחניכיים מתכווצים במהלך התקופה שלאחר הוצאת השיניים. לכן ישנו צורך לבצע התאמות של התותבת אשר ניתן להרכיב תותבת קבועה.
תותבת חלקית

המשך...
 
ביטוחי שיניים

 

בארץ קיימות מספר חברות ביטוח שמבצאות ביטוחי שיניים.
להלן חברות הביטוח:
דקלה ביטוח שיניים , ביטוח שיניים הפניקס , כלל ביטוח , שיניים איילון , ביטוחי שיניים מגדל,
הראל ביטוח שיניים

בכל אחת מחברות הביטוח הללו ישנן פוליסות שונות.
חלקן מכילות רק טיפולים משמרים (סתימות, טיפולי שורש, עקירות, הסרת אבנית וכד').
אחרות מכילות טיפולים פרוטטיים (מבנים יצוקים, כתרים, כתרים על גבי שתלים, תותבות חלקיות, תותבות חלקיות יצוקות ותותבות שלמות וכד').
כמו כן, ישנן פוליסות המכילות שתלים.

המשך...
 
םייניש לטיפול המשרה