Russian Hebrew


שתלים דנטליים-השתלות שיניים

שתלים

שתל (או שתל דנטלי )הינה שן   מלאכותית המותאמת לעצם בשלמות. והיא  יציבה לעמסות והשפעת זמן. שתל שומר על כל התכונות שלו במשך זמן רב.

המדען השוודי פ. ברנמארק המייסד תיאוריה על החלפת שן החסרה בשתל. היתרון העיקרי של השיטה הוא בסטריליות, בטוהר של פני. שטח השתל, באי טראומטיות, בתיאום.מבנה השתל לתאי עצם שזה מבטיח חיבור של העצם ופני השטח.שמתחת מאוחר יותר התאוריה הזאת קיבלה שם "אוסטאואינטגרציה". ב-1966 פ. ברנמארק הציע להשתמש בהשתלת שיניים מתפרקת לכל עורך פגם ובכל איתור שן.

השתלות שיניים שתלים

משתמשים בשתלים דנטליים כאשר חסרה שן יחידה שיש בה פגמים קיצוניים. או פגמים כוללים של שורת שיניים וגם במקרה של חוסר שיניים מוחלט שתלים דנטליים מתחברים במלואם עצם, הם ממלאים תפקיד של בסיס אמין וחזק לשיניים מלאכותיות. השתלת שיניים מחלקת מעמסה על עצם הלסת באופן טבעי, כמעט כמו בשיניים אמתיות בשיקום עם גשרים כמו בשיקום עם כתרים הקבועים על שתלים אתה מרגיש כמו עם שיניים אמתיות וזה הרבה יותר נוח מאשר עם גשרים רגילים או עם תותבת שלמה. שתל השן מאפשר להימנע מהשחזת שיניים בריאות בשביל גשר שיניים.

עם מחלת חניכיים אסור לשחזר שורת שיניים שתתבסס עלה שיניים אמתיות פתרון הכי טוב במצב הזה הוא שתל דנטלי. על מנת להצמיד שתל השן. החניכיים צריכות להיות בריאות  ועם עצם שן בריאה. שתל השן כולל מספר חלקים : חלק פנימי שורשי שנמצא בתוך עצם הלסת, והחיצוני שנמצא מעל פני החניכיים ומשמש כבסיס לכתר או תותב.גשרי או בכלל לכל מבנה שישימו עליה.

 

שלבי הטיפול:
1 השלב הכירורגי

א. השתלה
ב. חשיפת השתל
2 שלב השיקום הפרותטי
א. הרכבת המבנה
ב. הכנת השיקום הפרותטי
סוגי השיקום הפרותטי
א. כתר – במקרה של חוסר שן בודדת.
ב. גשר - כשחסרות מספר שיניים. מורכב על מספר שתלים.
ג. תותבות בלסת מחוסרת שיניים, עם 2-4 שתלים.

התנאים להצלחת השתל:
• בריאות תקינה.
• עצם לסת בעלת מבנה וגודל מתאימים להשתלה.
• חניכיים בריאות.
• שמירה טובה על היגיינת הפה.
• מעקב וביקורת תקופתית לאחר סיום הטיפול.
הגיל
ניתן לבצע השתלות לרוב האנשים ובכל גיל.
סיכויי ההצלחה
מניסיוננו סיכויי הצלחת הטיפול גבוהים מאוד מעל 96%
האם הטיפול כואב?
לעיתים יתכן כאב קל ואי נוחות יום יומיים לאחר ביצוע ההשתלה.

 

 

 

 

 

חדשות

עזרה ראשונה 24 שעות


במרפאותינו ניתן לקבל את כל סוגי הטיפולים תוך כדי התחשבות בגיל המטופל וברגישותו. ניתן לקבל עזרה ראשונה בטיפולי שיניים 24 שעות ביממה..

מרפאותינו עובדת במתכון "מרפאת שיניים חרום " 24 שעות ביממה כולל שבת וחגים, במרפאתנו ניתן לקבל טיפולים מכל הסוגים: טיפולי שיניים חירום ילדים, כירורגיה ושתלים ,אורטודנטיה,שיננית שיקום מורכב ועוד.

המשך...
 
השתלות שיניים - הפתרון!

מהו שתל דנטלי ? נראה ומרגיש כשן טבעית שתל דנטלי הינו תחליף מלאכותי לשורש השן החסרה. נראה כבורג עשוי טיטניום, חומר ידידותי. התקנה שתל נועדה למלא מקום של שן חסרה או של מספר שיניים חסרות בפה. השתל מוחדר לתוך עצם הלסת ליצירת בסיס שעליו יורכב השיקום העתידי. לאורך הזמן מתפתחים תאי עצם מסביב לשתל ומחזיקים אותו ללסת, כך שהשתל מתמזג עם העצם שהוחדר אליה. על גבי השתל מרכיבים כתר או תותבת במרפאה  ובמרקם זהים לשן טבעי.

המשך...

כתבות

שיניים תותבות


שיניים תותבות הן שיניים מלאכותיות המחליפות את השיניים שהאדם איבד מסיבה כלשהי. התותבת יכולה להיות חלקית או מלאה. תותבת מלאה מכסה את כל הלסת העליונה או התחתונה. תותבת חלקית מחליפה שן אחת או יותר.
תותבת מלאה
רופא השיניים מכין את התותבת המלאה מראש ומרכיב אותה ברגע שהשיניים מוצאות. כתוצאה, המטופל מרכיב תותבת כבר במהלך תקופת ההחלמה. אם זאת, העצם והחניכיים מתכווצים במהלך התקופה שלאחר הוצאת השיניים. לכן ישנו צורך לבצע התאמות של התותבת אשר ניתן להרכיב תותבת קבועה.
תותבת חלקית

המשך...
 
ביטוחי שיניים

 

בארץ קיימות מספר חברות ביטוח שמבצאות ביטוחי שיניים.
להלן חברות הביטוח:
דקלה ביטוח שיניים , ביטוח שיניים הפניקס , כלל ביטוח , שיניים איילון , ביטוחי שיניים מגדל,
הראל ביטוח שיניים

בכל אחת מחברות הביטוח הללו ישנן פוליסות שונות.
חלקן מכילות רק טיפולים משמרים (סתימות, טיפולי שורש, עקירות, הסרת אבנית וכד').
אחרות מכילות טיפולים פרוטטיים (מבנים יצוקים, כתרים, כתרים על גבי שתלים, תותבות חלקיות, תותבות חלקיות יצוקות ותותבות שלמות וכד').
כמו כן, ישנן פוליסות המכילות שתלים.

המשך...
 
םייניש לטיפול המשרה