Russian Hebrew


ניקוי אבן ורובד דנטלי

מהי מחלת חניכיים ?

מחלת חניכיים הינה זיהום כרוני בחניכיים המביא להרס של רקמות והעצם השומרות את השן במקומו.

הגורמים הראשונים למחלת חניכיים הם חיידקי הרובד הדנטאלי, שכבה דביקה,עדינה וחסרת צבע הנוצרת באופן תמידי על השיניים, הנקרא "פלאק",אם פלאק לא מוסר הוא מתקשה והופך לאבנית

ניקוי אבן

החיידקים שבתוך ה"פלאק" יוצרים גירוי והגירוי החיידקי יוצר תגובה מקומית של דלקת , והצרוף בין הזיהום לדלקת מביא להרס הרקמות הסובבות את השן, החניכיים מהשן ובכך ליצירת "כיסים פריודונטיים".

לפניך מספר שאלות קצרות שתוכל\י לבדוק האם אתה סובל ממחלת חניכיים:

  1. האם סבלת אי פעם מכאבים בפה ?
  2. האם חניכיך מדממות כאשר אתה מצחצח שניים או משתמש בחוט דנטלי?
  3. האם הבחנת ברווחים המתפתחים בין שיניך?
  4. האם חניכיך אדומות, נפוחות או רגישות?
  5. האם יש לך ריח רע מהפה באופן עקבי או טעם רע?
  6. האם שמת לב למוגלה בין שיניך בזמן שאתה לוחץ על חניכיים?

במידה ונתקלת באחד מהסימנים לעיל , המעידים על מחלת חניכיים , אנא פעל להגן על חניכיך ועל בריאותך ופנה לאחד מהמרפאות שלנו.

 

ניקוי רובד דנטלי קשה

טיפול במקרה הזה הוא בניקוי שיניים מקצועי. ניתן להסיר אבנים ורובד דנטליים רק בדרך הזאת.
קודם כול מסירים את האבנים והרובד מהשן ומורידים מהחניכיים, בעזרת מארך אולטרסאונדי (בעמצאות רטט) או באופן ידני בעזרת כלים מיוחדים. הפרוצדורה הזאת אינה מזיקה בהחלט. לאחר מכן מסיימים לנקות פערים בין השיניים בעמצאות כלי נייד, שטריפסים (רצועות מתכתיות או פלסטיות הדומות לנייר זכוכית קטן). כל הפרוצדורות האלה אינן מזיקות לזגוגית השן מכוון שהיא חזקה מאוד. את שאר הרובד העבה מבריקים במברשות ליטוש ובדיסקים מיוחדים עם משחה מיוחדת. ככל שפני שטח השן לוטשה יותר טוב כך יהיה פחות סיכויים שיווצר עליהם רובד. בסיום הפרוצדורה יכולים עוד לשים על השיניים ג'ל המכיל פלואוריד כדי להפחית את רגישות השיניים ומניעת עששת.
במשך מספר ימים אחרי הטיפול כדאי להימנע מאוכל צובע (תה טהור, משקאות עם צבען, תבשילים עם כמות גדולה של גזר וסלק) וגם מעישון. במרוצת כמה ימים נוצרת על השן קרומית – שכבה דקה שיש על כל שן רגילה ותגן על השן בעתיד.

 

 

 

חדשות

עזרה ראשונה 24 שעות


במרפאותינו ניתן לקבל את כל סוגי הטיפולים תוך כדי התחשבות בגיל המטופל וברגישותו. ניתן לקבל עזרה ראשונה בטיפולי שיניים 24 שעות ביממה..

מרפאותינו עובדת במתכון "מרפאת שיניים חרום " 24 שעות ביממה כולל שבת וחגים, במרפאתנו ניתן לקבל טיפולים מכל הסוגים: טיפולי שיניים חירום ילדים, כירורגיה ושתלים ,אורטודנטיה,שיננית שיקום מורכב ועוד.

המשך...
 
השתלות שיניים - הפתרון!

מהו שתל דנטלי ? נראה ומרגיש כשן טבעית שתל דנטלי הינו תחליף מלאכותי לשורש השן החסרה. נראה כבורג עשוי טיטניום, חומר ידידותי. התקנה שתל נועדה למלא מקום של שן חסרה או של מספר שיניים חסרות בפה. השתל מוחדר לתוך עצם הלסת ליצירת בסיס שעליו יורכב השיקום העתידי. לאורך הזמן מתפתחים תאי עצם מסביב לשתל ומחזיקים אותו ללסת, כך שהשתל מתמזג עם העצם שהוחדר אליה. על גבי השתל מרכיבים כתר או תותבת במרפאה  ובמרקם זהים לשן טבעי.

המשך...

כתבות

שיניים תותבות


שיניים תותבות הן שיניים מלאכותיות המחליפות את השיניים שהאדם איבד מסיבה כלשהי. התותבת יכולה להיות חלקית או מלאה. תותבת מלאה מכסה את כל הלסת העליונה או התחתונה. תותבת חלקית מחליפה שן אחת או יותר.
תותבת מלאה
רופא השיניים מכין את התותבת המלאה מראש ומרכיב אותה ברגע שהשיניים מוצאות. כתוצאה, המטופל מרכיב תותבת כבר במהלך תקופת ההחלמה. אם זאת, העצם והחניכיים מתכווצים במהלך התקופה שלאחר הוצאת השיניים. לכן ישנו צורך לבצע התאמות של התותבת אשר ניתן להרכיב תותבת קבועה.
תותבת חלקית

המשך...
 
ביטוחי שיניים

 

בארץ קיימות מספר חברות ביטוח שמבצאות ביטוחי שיניים.
להלן חברות הביטוח:
דקלה ביטוח שיניים , ביטוח שיניים הפניקס , כלל ביטוח , שיניים איילון , ביטוחי שיניים מגדל,
הראל ביטוח שיניים

בכל אחת מחברות הביטוח הללו ישנן פוליסות שונות.
חלקן מכילות רק טיפולים משמרים (סתימות, טיפולי שורש, עקירות, הסרת אבנית וכד').
אחרות מכילות טיפולים פרוטטיים (מבנים יצוקים, כתרים, כתרים על גבי שתלים, תותבות חלקיות, תותבות חלקיות יצוקות ותותבות שלמות וכד').
כמו כן, ישנן פוליסות המכילות שתלים.

המשך...
 
םייניש לטיפול המשרה