Russian Hebrew


שאלות לרופא שיניים

בס"ד

שאלה בקשר לתותבת על גבי שתלים.

שלוב רב,
אני בת 60 וסובלת מיתר פעולת בלוטת התריס, לחץ דם גבוה ושומנים בדם, כמו כן אני גם מעשנת כשתיים וחצי קופסאות ביום. יש לי כמה שיניים שמתנדנדות וכואבות לי. התייעצתי עם כמה רופאי שיניים וכולם המליצו לי לעקור את כל השיניים חלקם המליצו לעשות תותבת והחלק האחר לעשות תותבת על גבי שתלים.
אנא עזרו לי להחליט.

תשובה:

גבירתי היקרה,
קשה להחליט במקומך, אבל יש מספר דברים שיש לקחת בחשבון כשעושים תותבת רגילה או על גבי שתלים, ישנם גם מקרים שלא ניתן לעשות שתלים.
היתרון הגדול של תותבת על גבי שתלים הוא שהשיניים יציבות ומאוד קל להתרגל אליהן ומאוד נוח בזמן האכילה והדיבור, אמנם עלותו יקרה.
התותבת הרגילה הינה זולה בהרבה יותר אבל הרבה פחות נוחה, אך גם טובה לשימוש. כ80% מאוכלוסיית העולם משתמשים בתותבות.
הנך מוזמנת להגיע לבדיקה במרפאתנו ונעזור לך להגיע להחלטה סופית.

שאלה לגבי דלקת בחניכיים:

היני בחורה צעירה כבת 35. לפני כזמן קצר החלו לי כאבים עזים ודימום מהחניכיים. פניתי לרופא שיניים במידית. הוא עשה לי הסרת אבנית ולאחר כשבועיים הנפיחות ירדה במעט אך גיליתי שהאבנית על השיניים התחדשה. הייתי מעוניינת לדעת האם זה הגיוני.
בכבוד רב, בטי.

תשובה:

בטי היקרה,
זה הגיוני בהחלט. קרוב לוודאי שהיה לך המון אבנית על חניכיים, וכמו כן על תת חניכית ונפיחות רבה של החניכיים. הרופא נהג כראוי והסיר לך את כל האבנית על החניכיים, לאחר זמן קצר הנפיחות יורדת ומתגלה שוב אבנית שנמצאה מתחת לחניכיים ולכן עלייך לגשת לרופא בשנית ולהסיר אותה.
הנך מוזמנת להגיע למרפאתנו לקבלת עזרה בכל נושא.

שאלה לגבי השתלות שיניים:

אני חולה סרטן ומקבל טיפול כימותרפי פעם בכמה חודשים. לאחרונה עברתי ניתוח השתלת שיניים בלסת תחתונה שעבר בהצלחה. נאמר לי שחסרה לי עצם בלסת תחתונה ושעליי לעבור הרמת סינוס והופניתי למרפאה אחרת לביצוע הניתוח. ברגע שהגעתי למרפאה הוסבר לי שאינם יכולים לבצע לי את הניתוח עקב כך שאני מקבל טיפול כימותרפי.
האם אפשרי לעשות שתלים בזמן טיפול כימותרפי?

תשובה:

לפי הספרות אין זה מומלץ לבצע טיפולים כירורגיים עקב כך שבזמן הטיפול יש ירידה ניכרת של מערכת החיסון ובעיה בריפוי, לכן מומלץ לחכות שנה לאחר תום טיפול כימותרפי ורק אז לבצע את התהליך.


שאלה עקירה כירורגית של שן בינה:

רופא נכבד,
לפני כשלושה ימים ביצעתי עקירה כירורגית של שן בינה בצד שמאל למטה. מיד עם תום העקירה לא הורגשו כאבים אך לאחר כיומיים החלו כאבים עזים. ניגשתי לרופא השיניים ונאמר לי שיש לי דלקת במכתשית ושעליי לקחת אנטיביוטיקה.
מה עליי לעשות על מנת להקל על הכאבים?
בתודה, סיגל.

תשובה:

סיגל יקירתי,
כדברייך, הנה סובלת ממה שנקרה מכתשית יבשה. ככל הנראה כריש דם שהיה קיים בכמתשית נתלש או נשטף ממקומו וחשף את העצם ולכן יש כאבים.
עלייך לגשת לרופא שיניים לטיפול במכתשית ולא רק לקחת אנטיביוטיקה.
הנה מוזמנת לפנות אלינו בכל עת.

שאלה לגבי עקירות שיניים תוחנות:

לפני כחודשיים נעקרה לי טוחנת ראשונה בצד ימין. במרפראה שטופלתי בה כל החיים הומלץ לי לעשות גשר כיוון שזה יותר זול ויותר פשוט. חברתי מהעבודה אמרה לי שעליי לעשות אך ורק שתל אך אינה ידעה להסביר מדוע. אנא עזרו לי להחליט.

תשובה:

גברתי הנכבדה,
ישנם שיקולים רבים בשאלה האם לבצע גשר או שתל. במידה והשיניים ליד הינם בריאות ויש מספיק עצם במקום מאוד מומלץ לבצע שתל על מנת לא לפגוע בשיניים הסמוכות, אך  כדי להגיע להחלטה סופית עלייך להגיע לבדיקה אצל רופא השיניים.

 

 
<< התחלה < הקודם 1 2 3 4 5 הבא > סיום >>

חדשות

עזרה ראשונה 24 שעות


במרפאותינו ניתן לקבל את כל סוגי הטיפולים תוך כדי התחשבות בגיל המטופל וברגישותו. ניתן לקבל עזרה ראשונה בטיפולי שיניים 24 שעות ביממה..

מרפאותינו עובדת במתכון "מרפאת שיניים חרום " 24 שעות ביממה כולל שבת וחגים, במרפאתנו ניתן לקבל טיפולים מכל הסוגים: טיפולי שיניים חירום ילדים, כירורגיה ושתלים ,אורטודנטיה,שיננית שיקום מורכב ועוד.

המשך...
 
השתלות שיניים - הפתרון!

מהו שתל דנטלי ? נראה ומרגיש כשן טבעית שתל דנטלי הינו תחליף מלאכותי לשורש השן החסרה. נראה כבורג עשוי טיטניום, חומר ידידותי. התקנה שתל נועדה למלא מקום של שן חסרה או של מספר שיניים חסרות בפה. השתל מוחדר לתוך עצם הלסת ליצירת בסיס שעליו יורכב השיקום העתידי. לאורך הזמן מתפתחים תאי עצם מסביב לשתל ומחזיקים אותו ללסת, כך שהשתל מתמזג עם העצם שהוחדר אליה. על גבי השתל מרכיבים כתר או תותבת במרפאה  ובמרקם זהים לשן טבעי.

המשך...

כתבות

שיניים תותבות


שיניים תותבות הן שיניים מלאכותיות המחליפות את השיניים שהאדם איבד מסיבה כלשהי. התותבת יכולה להיות חלקית או מלאה. תותבת מלאה מכסה את כל הלסת העליונה או התחתונה. תותבת חלקית מחליפה שן אחת או יותר.
תותבת מלאה
רופא השיניים מכין את התותבת המלאה מראש ומרכיב אותה ברגע שהשיניים מוצאות. כתוצאה, המטופל מרכיב תותבת כבר במהלך תקופת ההחלמה. אם זאת, העצם והחניכיים מתכווצים במהלך התקופה שלאחר הוצאת השיניים. לכן ישנו צורך לבצע התאמות של התותבת אשר ניתן להרכיב תותבת קבועה.
תותבת חלקית

המשך...
 
ביטוחי שיניים

 

בארץ קיימות מספר חברות ביטוח שמבצאות ביטוחי שיניים.
להלן חברות הביטוח:
דקלה ביטוח שיניים , ביטוח שיניים הפניקס , כלל ביטוח , שיניים איילון , ביטוחי שיניים מגדל,
הראל ביטוח שיניים

בכל אחת מחברות הביטוח הללו ישנן פוליסות שונות.
חלקן מכילות רק טיפולים משמרים (סתימות, טיפולי שורש, עקירות, הסרת אבנית וכד').
אחרות מכילות טיפולים פרוטטיים (מבנים יצוקים, כתרים, כתרים על גבי שתלים, תותבות חלקיות, תותבות חלקיות יצוקות ותותבות שלמות וכד').
כמו כן, ישנן פוליסות המכילות שתלים.

המשך...
 
םייניש לטיפול המשרה