Russian Hebrew


שאלות נפוצות

שאלה לגבי עקירת שן בינה.


שלום, לפני 3 ימים עקרו לי שן בינה הרופא עבד על העקירה במשך 45 דקות וגם השחיז. כבר 3 ימים יש לי כאבים חזקים בכל לסת תחתונה ואני גם לא מצליחה לפתוח את הפה, השאלה האם הרופא עשה משהו לא תקין במהלך עקירה  ?


ככל הנראה היה לך עקירה כירורגית של השן בינה, בדרך כלל עקירה שכזו חייבת חלוקה של השן לכמה חלקים. הכאב יכול להיות קשור לדלקת או מהסתבכות . כדי לבדוק את הבעיה לעומק אבקש לפנות לאחד מהסניפים של המרפאות שלנו ונשמח לתת לך מענה לגבי כל שאלה או בקשה.


שאלה לגבי ריפוד רך של תותבת.


שלום, כבר 5 שנים אני מרכיבה  שיניים תותבות, בפעם האחרונה כש הייתי אצל הרופא הוא עשה לי ריפוד ומאז אני מרגישה יותר נוח עם התותבת העליונה אבל התותבת התחתונה זזה לי ולא נוח לי לאכול. שמתי לב שאתם עושים תותבת על בסיס ריפוד רך, מה זה ואיך זה מתבצע בפועל?

שלום, כן אנחנו מבצעים תותבות מסוג זה, אבל זה לא תותבת גמישה אלא תותבת רגילה מבוססת על ריפוד רך, זה מאפשר לנו לתת לטובת לסת תחתונה אחיזה יותר טובה והפחתה של הלחץ על הרקמות רכות של הלסת. חשוב מאוד בלקיחת מידה בשביל התותבת להתייחס בחשיבות רבה למבנה האנטומי של חלל הפה.


שאלה לגבי סגירת השיניים לא נכונה.


יום טוב! סגירת השיניים שלי לא נכונה, כלומר הלסת התחתונה בולטת החוצה. האם הברקטים יוכלו לעזור לי, ולסדר את הבעיה של בליטת הסנטר החוצה? תודה מראש.

יישור שיניים במרפאות שלנו מתבצע על ידי רופא אורתודנט. ישור שיניים זה טיפולים שמתארך לתקופה ממושכת וישור עצמו מתבצע בעזרת תהליכים ושיטות שונות. הכול תלוי בחומרת המקרה ספציפי לכול בן אדם, תלוי גם בגיל של המטופל והשיטות שנבחרו לאישור שיניים.


שאלה לגבי צחצוח שיניים ומשחות שיניים.


באיזה משחה עדיף להשתמש כדי למנוע דלקת חניכיים?


בחירה של המשחה זה שלב חשוב והמבחר עצמו תלוי בכמה פרמטרים. חשוב לקחת בחשבון את המצב של הרקמות הקשות של השיניים,מצב של רירית הפה, רמת דלקת בחלל הפה. משחת שיניים וגם מברשת שיניים מותאמים לכל אדם בפרט, ועדיף לעשות את הבחירה ביחד עם השיננית. הרופא צריך לבדוק את המצב החניכיים, יבצע את הטיפול הדרוש ויבחר את המשחה ואת המברשת הכי מתאימות לך ואם יראה מצב של דלקת חניכיים יבצע את הטיפול הדרוש לכך.


שאלה לגבי לעיסת מסטיק.


שלום! האם כל הפרסומות הקשורות לשימוש במסטיק נגד עששת, מה אתה כרופא שיניים יכול להמליץ כדי לשמור על השיניים הבריאות, כש אין באפשרותי להשתמש במשחת שיניים, לדוגמה מקום העבודה, אצל האורחים או בכל מקום אחר? תודה.

שלום. עששת יכולה להימצא בחריצים האנטומים של השיניים ובמקומות הקשים לניקוי. מסטיק מומלץ לשימוש לאחר האוכל הוא מסייעה לנקות את השטח לעסי של השן, אבל מקומות אחרים של השן לא. בשביל זה קיימים שיטות ניקוי אחרות, כמו חוט דנטאלי ופלוס. בגלל זה אפשר להשתמש במסטיק רק כעזר משני.

 

 

 

 

חדשות

עזרה ראשונה 24 שעות


במרפאותינו ניתן לקבל את כל סוגי הטיפולים תוך כדי התחשבות בגיל המטופל וברגישותו. ניתן לקבל עזרה ראשונה בטיפולי שיניים 24 שעות ביממה..

מרפאותינו עובדת במתכון "מרפאת שיניים חרום " 24 שעות ביממה כולל שבת וחגים, במרפאתנו ניתן לקבל טיפולים מכל הסוגים: טיפולי שיניים חירום ילדים, כירורגיה ושתלים ,אורטודנטיה,שיננית שיקום מורכב ועוד.

המשך...
 
השתלות שיניים - הפתרון!

מהו שתל דנטלי ? נראה ומרגיש כשן טבעית שתל דנטלי הינו תחליף מלאכותי לשורש השן החסרה. נראה כבורג עשוי טיטניום, חומר ידידותי. התקנה שתל נועדה למלא מקום של שן חסרה או של מספר שיניים חסרות בפה. השתל מוחדר לתוך עצם הלסת ליצירת בסיס שעליו יורכב השיקום העתידי. לאורך הזמן מתפתחים תאי עצם מסביב לשתל ומחזיקים אותו ללסת, כך שהשתל מתמזג עם העצם שהוחדר אליה. על גבי השתל מרכיבים כתר או תותבת במרפאה  ובמרקם זהים לשן טבעי.

המשך...

כתבות

שיניים תותבות


שיניים תותבות הן שיניים מלאכותיות המחליפות את השיניים שהאדם איבד מסיבה כלשהי. התותבת יכולה להיות חלקית או מלאה. תותבת מלאה מכסה את כל הלסת העליונה או התחתונה. תותבת חלקית מחליפה שן אחת או יותר.
תותבת מלאה
רופא השיניים מכין את התותבת המלאה מראש ומרכיב אותה ברגע שהשיניים מוצאות. כתוצאה, המטופל מרכיב תותבת כבר במהלך תקופת ההחלמה. אם זאת, העצם והחניכיים מתכווצים במהלך התקופה שלאחר הוצאת השיניים. לכן ישנו צורך לבצע התאמות של התותבת אשר ניתן להרכיב תותבת קבועה.
תותבת חלקית

המשך...
 
ביטוחי שיניים

 

בארץ קיימות מספר חברות ביטוח שמבצאות ביטוחי שיניים.
להלן חברות הביטוח:
דקלה ביטוח שיניים , ביטוח שיניים הפניקס , כלל ביטוח , שיניים איילון , ביטוחי שיניים מגדל,
הראל ביטוח שיניים

בכל אחת מחברות הביטוח הללו ישנן פוליסות שונות.
חלקן מכילות רק טיפולים משמרים (סתימות, טיפולי שורש, עקירות, הסרת אבנית וכד').
אחרות מכילות טיפולים פרוטטיים (מבנים יצוקים, כתרים, כתרים על גבי שתלים, תותבות חלקיות, תותבות חלקיות יצוקות ותותבות שלמות וכד').
כמו כן, ישנן פוליסות המכילות שתלים.

המשך...
 
םייניש לטיפול המשרה