Russian Hebrew


שאלות נפוצות

בס"ד

שאלה לגבי עקירת שן :

 

שלום רב,
נקבע לי תור לעקירת שני שיניים ולאחר יומיים נקבע לי תור לניקוע אבן. כששאלתי במרפאה אם זה מוקדם מדיי לבצע טיפול הסרת אבנית יומיים לאחר עקירה ונעניתי שלא.
האם קיבלתי תשובה אמינה?
בכבוד רב, מיכל

- מיכל הנכבדה ,  
זה אידניבידואלי לחלוטין. ישנם מקרים שאין אפשרות לבצע ניקוי אבנית יומיים לאחר עקירה, וישנם מקרים שזה לא מוקדם מדיי, תלוי בתגובת גופך. עלייך לגשת לבדיקה נוספת לאחר העקירה ולוודא את נכונות הדבר.

 

שאלה עקירת שן בינה :

ביצעתי לפני מספר ימים עקירה של שן בינה בצד שמאל ונאמר לי על ידיד הרופא שנשארה לי חתיכת קטנה של השן אך שהיא מאוד קרובה לעצב ולכן העדיף להשאיר אותה. מה יכולות להיות ההשלכות בעתיד והאם קיים איזשהו סיכון בהוצאתה?

 

- גבירתי הנכבדה,

החלטתו של הרופא הינה נכונה והוא פעל כראוי שלא לקח סיכון ופגע בעצב. כפי שמתועד בספרות, חתיכות שהם פחות משני מילימטר בקוטר הן הנספגות. ברוב המקרים אין שום סיכון להתפתחות של זיהום, במיוחד בשיני בינה שלא היה להן דלקת פירפיקאלית.

 

שאלה לגבי כתרים מחרסינה :

קיבלתי תוכנית טיפול אצל רופא השיניים שלי שהציע לי לעשות כתרים וגשרים.
כתרים רגיליים מחרסינה מעוכה על מתחת או כתרי זירקוניה.
רציתי לדעת מה עדיף לעשות ומהו ההבדל.

 

- קיים הבדל עצום בין כתר זירקוניה לכתר ה"רגיל". כתרי זירקוניה הינם הרבה יותר מתאים מתחינה ביולוגית לרקמות בחלל הפה והוא אינרטי לגמרי, כלומר, שהגוף לא מגיב אליו בשום צורה והוא הרבה יותר אסטטי וניתן להגיע לרמה שרופא ללא כלים מיוחדים לא יוכל להבדיל בין כתר לשן טבעית. בסיסו של כתר חרסינה ה"רגיל" הינו ממתכת מכל סוג שהוא, שיכולה להתחמצן וליצור פס שחור מעל הכתר בחניכיים. בעקבות כך שהכתר מתכתי יכולים להיווצר זרמים גלווניים בתוך הפה במידה וקיימים מתכות נוספות וטעם חמצמץ קבוע.
המלצתי האישית הינה לפנות לרופא ליעוץ חוזר ולקבל מידע נוסף.

 

שאלה על סתימה בשן:

לפני זמן רב ביצעתי סתימה בשן 36 ויש לי כאבים עזים בשן, במיוחד משתיה קרה. אני לא מבין כיצד יכולים להיות כאבים עם כבר עשיתי סתימה בשן.

 

- יכולים להיות מספר סיבות לכאבים. לאורך זמן יכולה להתפתח עשת (חור) מתחת לסתימה. במידה והעששת לא עמוקה ניתן לחדש את הסתימה. יכול להיות סדק בסתימה או שבר, במידה וזו הבעיה יהיה צורך להחליף אותה. בנוסף, יכול להיות שהתפתחה עששת משנית ונוצר חור גדול ועקב כך התפתחה דלקת בלתי הפיכה במח השן, ולכן בדחיפות יש להגיע לרופא ולבצע טיפול שורש לפני שנוצרת דלקת בחוד השורש והטיפול יהפך הרבה יותר מורכב, עד לעקירה.

 

 

 

 

חדשות

עזרה ראשונה 24 שעות


במרפאותינו ניתן לקבל את כל סוגי הטיפולים תוך כדי התחשבות בגיל המטופל וברגישותו. ניתן לקבל עזרה ראשונה בטיפולי שיניים 24 שעות ביממה..

מרפאותינו עובדת במתכון "מרפאת שיניים חרום " 24 שעות ביממה כולל שבת וחגים, במרפאתנו ניתן לקבל טיפולים מכל הסוגים: טיפולי שיניים חירום ילדים, כירורגיה ושתלים ,אורטודנטיה,שיננית שיקום מורכב ועוד.

המשך...
 
השתלות שיניים - הפתרון!

מהו שתל דנטלי ? נראה ומרגיש כשן טבעית שתל דנטלי הינו תחליף מלאכותי לשורש השן החסרה. נראה כבורג עשוי טיטניום, חומר ידידותי. התקנה שתל נועדה למלא מקום של שן חסרה או של מספר שיניים חסרות בפה. השתל מוחדר לתוך עצם הלסת ליצירת בסיס שעליו יורכב השיקום העתידי. לאורך הזמן מתפתחים תאי עצם מסביב לשתל ומחזיקים אותו ללסת, כך שהשתל מתמזג עם העצם שהוחדר אליה. על גבי השתל מרכיבים כתר או תותבת במרפאה  ובמרקם זהים לשן טבעי.

המשך...

כתבות

שיניים תותבות


שיניים תותבות הן שיניים מלאכותיות המחליפות את השיניים שהאדם איבד מסיבה כלשהי. התותבת יכולה להיות חלקית או מלאה. תותבת מלאה מכסה את כל הלסת העליונה או התחתונה. תותבת חלקית מחליפה שן אחת או יותר.
תותבת מלאה
רופא השיניים מכין את התותבת המלאה מראש ומרכיב אותה ברגע שהשיניים מוצאות. כתוצאה, המטופל מרכיב תותבת כבר במהלך תקופת ההחלמה. אם זאת, העצם והחניכיים מתכווצים במהלך התקופה שלאחר הוצאת השיניים. לכן ישנו צורך לבצע התאמות של התותבת אשר ניתן להרכיב תותבת קבועה.
תותבת חלקית

המשך...
 
ביטוחי שיניים

 

בארץ קיימות מספר חברות ביטוח שמבצאות ביטוחי שיניים.
להלן חברות הביטוח:
דקלה ביטוח שיניים , ביטוח שיניים הפניקס , כלל ביטוח , שיניים איילון , ביטוחי שיניים מגדל,
הראל ביטוח שיניים

בכל אחת מחברות הביטוח הללו ישנן פוליסות שונות.
חלקן מכילות רק טיפולים משמרים (סתימות, טיפולי שורש, עקירות, הסרת אבנית וכד').
אחרות מכילות טיפולים פרוטטיים (מבנים יצוקים, כתרים, כתרים על גבי שתלים, תותבות חלקיות, תותבות חלקיות יצוקות ותותבות שלמות וכד').
כמו כן, ישנן פוליסות המכילות שתלים.

המשך...
 
םייניש לטיפול המשרה