Russian Hebrew


שאלות נפוצות

שאלה לגבי שתל-השתלת שן


שלום! אצל אימא שלי יש בעיות עם כמה שיניים, הרופא שיניים שלנו אמר שיש לעשות עקירה של מספר שיניים.
אחר כך הוא מציעה לעשות השתלות שיניים,אימא פוחדת שהשתלת שיניים זה ניתוח שכואב מאוד וגם לא בטוחה שהכל הצליח.
עד כמה כואב להשתיל שיניים? מה סיכוי הצלחה של השתלות?


- שלום, ניתוח השתלת שיניים עושים עם הרדמה מקומית, בזמן הניתוח הפציינט לא מרגיש שום כאב.אחרי השתלות שיניים ניתן לקחת כדורים נגד כאבים, ואנטיביוטיקה. השתלות שיניים פתרון מעולה למקרים שאין ברירה ו אין אפשרות לעשות גשר חרסינה, השיקום מכפה על כל ה"סבל" שעברו הפציינטים. עתידי ואסתטיקה שניתן להשיג בעתיד לגבי סיכוי הצלחה של השתלות שיניים. אחוז הצלחה היום נחשב לאחוז גבוה כ 97% המחלות כרוניות יכולים להוריד את הסיכוי, בדיקות שלפני השתלות שיניים עוזרים לנו לצפות מה אחוז הצלחה עוד לפני הטיפול.


שאלה בקשר לאבנית בשיניים


אני רוצה לדעת למה כל כמה חודשים יש לי אבנית בשיניים וריח רע מהפה?


- שלום הצטברות אבנית בשיניים באמת יכול להוביל לריח רע מהפה. האבנית מצטברת במקומות שאין להם גישה נוחה ע"י מברשת שיניים, יומיים הראשונים במקומות האלו מצטבר רובד דנטלי לאחר מכן הוא נהפך לאבנית שכבר לא ניתן להורידו ע"י צחצוח שיניים רגיל. אבנית בשיניים גורם לדלקת בחניכיים ו נסיגת של העצם. הרופאי שיניים ממליצים פעם בחצי שנה להגיע לניקוי אבנית ו לשימור על היגיינה בחלל הפה. שאלה בקשר לטיפול שורש


שלום יש לי בשן טיפול שורש ומבנה כבר 7 שנים, זה נכון שבשביל לעשות כתר חרסינה אני צריכה לעשות חידוש טיפול שורש?


-שלום רב קשה מאוד לענות על שאלה שלך עכב כך שאין לנו מספיק מידע לגבי מצב של השן שלך. אם אין לך כאבים באותה שן ו בצילום שיניים נוכל ליראות שאין דלקת, אין שום צורך בחידוש טיפול שורש ותהיה אפשרות לבצעה את הכתר חרסינה בשן הזו.שאלה לגבי מבנה בשיניים


למה רופא שיניים שלי אמר לעשות מבנה אחרי טיפול שורש ולא סתימה רגילה?


אחרי טיפול שורש יש לעשות מבנה על מנת להשלים את כל הקירות החסרות של השן. המבנה שומר על השן בפרק זמן קצר ויכול להיות בסיס טוב לשיקום עתידי ע"י כתר או גשר חרסינה. 


שאלה לגברי ביקורת אצל  רופא שיניים

שאלה האם זה נכון שצריך לבקר אצל רופא שיניים כל חצי שנה ?


כן זה נכון , חייבים להגיעה לביקורת שגרתית כל חצי שנה שבד"כ כוללת זוג צילומי נשך, כדי לבדוק שאין היתפחות של חורים חדשים ובעיות אחרות בכדי לטפל בהם בזמן , כמו כן מומלץ מאוד להגיעה לשיננית כל חצי שנה להסרת אבנית.

 

חדשות

עזרה ראשונה 24 שעות


במרפאותינו ניתן לקבל את כל סוגי הטיפולים תוך כדי התחשבות בגיל המטופל וברגישותו. ניתן לקבל עזרה ראשונה בטיפולי שיניים 24 שעות ביממה..

מרפאותינו עובדת במתכון "מרפאת שיניים חרום " 24 שעות ביממה כולל שבת וחגים, במרפאתנו ניתן לקבל טיפולים מכל הסוגים: טיפולי שיניים חירום ילדים, כירורגיה ושתלים ,אורטודנטיה,שיננית שיקום מורכב ועוד.

המשך...
 
השתלות שיניים - הפתרון!

מהו שתל דנטלי ? נראה ומרגיש כשן טבעית שתל דנטלי הינו תחליף מלאכותי לשורש השן החסרה. נראה כבורג עשוי טיטניום, חומר ידידותי. התקנה שתל נועדה למלא מקום של שן חסרה או של מספר שיניים חסרות בפה. השתל מוחדר לתוך עצם הלסת ליצירת בסיס שעליו יורכב השיקום העתידי. לאורך הזמן מתפתחים תאי עצם מסביב לשתל ומחזיקים אותו ללסת, כך שהשתל מתמזג עם העצם שהוחדר אליה. על גבי השתל מרכיבים כתר או תותבת במרפאה  ובמרקם זהים לשן טבעי.

המשך...

כתבות

שיניים תותבות


שיניים תותבות הן שיניים מלאכותיות המחליפות את השיניים שהאדם איבד מסיבה כלשהי. התותבת יכולה להיות חלקית או מלאה. תותבת מלאה מכסה את כל הלסת העליונה או התחתונה. תותבת חלקית מחליפה שן אחת או יותר.
תותבת מלאה
רופא השיניים מכין את התותבת המלאה מראש ומרכיב אותה ברגע שהשיניים מוצאות. כתוצאה, המטופל מרכיב תותבת כבר במהלך תקופת ההחלמה. אם זאת, העצם והחניכיים מתכווצים במהלך התקופה שלאחר הוצאת השיניים. לכן ישנו צורך לבצע התאמות של התותבת אשר ניתן להרכיב תותבת קבועה.
תותבת חלקית

המשך...
 
ביטוחי שיניים

 

בארץ קיימות מספר חברות ביטוח שמבצאות ביטוחי שיניים.
להלן חברות הביטוח:
דקלה ביטוח שיניים , ביטוח שיניים הפניקס , כלל ביטוח , שיניים איילון , ביטוחי שיניים מגדל,
הראל ביטוח שיניים

בכל אחת מחברות הביטוח הללו ישנן פוליסות שונות.
חלקן מכילות רק טיפולים משמרים (סתימות, טיפולי שורש, עקירות, הסרת אבנית וכד').
אחרות מכילות טיפולים פרוטטיים (מבנים יצוקים, כתרים, כתרים על גבי שתלים, תותבות חלקיות, תותבות חלקיות יצוקות ותותבות שלמות וכד').
כמו כן, ישנן פוליסות המכילות שתלים.

המשך...
 
םייניש לטיפול המשרה